İnşaatlık Kereste

Beton kalıp dökümünde, çatı inşaatlarında, kolon veya kiriş olarak kullanılan, çeşitli boydaki keresteleriprojeniz ne kadar büyük olursa olsun kesintisiz ve sürekli olarak rekabetçi fiyatlar ile firmamızdan temin edebilirsiniz.

 

İnşaatlık kereste seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç unsur vardır. Kullanılacak kerestenin mekanik yönden dayanıklı olması beklendiğinden, birtakım kusurlardan yoksun olması gerekir.

 

Kaliteli inşaatlık kereste, ağacın diri odunundan oluşmalıdır, ölü odundan (diğer adıyla sapwood) arındırılmış olması gerekir. Damar yönü, boyuna düzgün hatlar şeklinde olmalı, bünyesinde düşen budaklar veya ölü budaklar bulundurmamalıdır. Çatlaklar veya koyu lekeler de yine inşaatlık kerestenin mekanik özelliklerini etkileyeceği için istenmeyen unsurlardır.Yeni kesildiğinde kerestenin tatlı bir kokusu olması beklenir, yüzeyi tüylenmemiş, sıkı ve parlak görünümlü olmalıdır, planyadan geçirildiğinde üzerinde sanki ipeksi bir cila varmış gibi görünmelidir. Nahoş bir kokusu var ise bu çürüklüğün göstergesidir, benzer şekilde donuk, kireçli gibi bir görünüm de kalitesiz inşaatlık keresteye işaret eder. Yıllık halkaları düzenli olmalı, düzensiz olarak şişkinlikler görülmemelidir, bu gövdede ciddi bozukluklar olduğunun işaretçisi olabilir. Yıllık halkaların sık oluşu odunun dayanıklı olduğunu gösterir, birbirinden uzak yıllık halkalar ise odunun zayıf ve çoğu zaman çürümeye elverişli olduğu anlamına gelir.

 

Ağaç türleri içerisinde genel olarak ağır olan türler daha dayanıklı türlerdir.Seger Orman Ürünleri, konusunda uzman kadrosuyla her türlü teknik desteği sağlayarak, istenen ölçülerde inşaatlık kereste temin edebilir. İnşaatlık kereste alımı yapmadan mutlaka ekibimize danışın, bizden fiyat almadan kereste alımı yapmayın. Firmamızdan ayrıca lambri kereste, doğramalık kereste de temin edebilirsiniz. İnşaatlık kereste fiyatları 2015 güncel olarak inşaatlık kereste fiyatları alabilirsini